Akcje charytatywne

Każdego roku w styczniu, można wziąć udział w koncertach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która organizuję zbiórki pieniędzy na sprzęt do szpitali. Dzięki temu, w pomoc angażuję się wiele osób, które na co dzień nie mają nic wspólnego z pomaganiem. Każdy człowiek, widząc jak wiele osób, angażuję się w działanie, chce dołożyć jakąś cząstkę siebie do tej inicjatywy. Choćby wrzucenie kilku złotych do puszki, jest już pewnego rodzaju zaangażowaniem. Jeśli wiele osób, dało by choć ten mały gest od siebie, to na koniec efekty będą ogromne. Co roku także, znane i popularne osoby na całym świecie, przeznaczają jakieś rzeczy na aukcje, z których zysk jest przeznaczany na pomoc potrzebującym. Jest to piękny gest, który sprawia, że warto wierzyć w ludzi i ich dobre serca.
Wiele osób zadaje pytanie, dlaczego warto pomagać, skoro jest tyle nienawiści. I właśnie dlatego, że ona jest, należy to robić. Pomagając wspiera się dobre uczynki, które czynią dużo dobrego. Zwiększając ilość pomocy, która może być bardzo prosta, zwiększa się przewaga dobra. Dlatego nienawiść, mimo iż występuję na co dzień, w małych sytuacjach, może być przytłoczona, przez drobne, dobre uczynki.
Oprócz corocznych koncertów organizowanych praktycznie w każdym większym mieście w Polsce, organizowanych jest w ramach innych akcji wiele ciekawych zbiórek pieniędzy. Odwracając głowę w każdą stronę można zaobserwować ludzi, którzy potrzebują wsparcia finansowego. Jest wiele biednych, oraz głodnych osób. W szczególności w zimie, podczas których, ludzie marzną, ponieważ nie mają gdzie mieszkać. Otwiera się wiele miejsc pomocy społecznej, w których bezdomni mogą znaleźć ogrzanie, a także ciepłe posiłki. Niestety, z roku na rok bieda dopada, choroby, dopada coraz większą ilość osób. Dlatego każdy człowiek, który ma zaspokojone wszystkie podstawowe potrzeby, powinien włączyć się aktywnie do pomocy innym. Wyjść poza czubek własnego nosa i zacząć liczyć ze środowiskiem, ponieważ nigdy nie wiadomo co przyniesie przyszłość i czy może nas nie dopadnie to samo. Wtedy też będziemy potrzebować pomocy innych ludzi. A zazwyczaj jest tak, że to co dajemy, wraca do nas ze znaczną siłą przebicia.
W internecie można zaobserwować wiele zbiórek, które organizowane są na przykład na operację. W związku z tym, w niektórych miastach są także organizowane specjalne imprezy charytatywne, które połączone są z jakimś wydarzeniem i zbiórką pieniędzy dla chorej osoby. Często operacje, które musi przejść osoba, dla której są zbierane pieniądze, jest bardzo droga. Dlatego zbiórek jest organizowanych wiele. Na takich imprezach można działać lokalnie, jednak, właśnie dzięki social mediom w internecie, można trafić do osób mieszkających nawet poza granicami kraju. Często osoby z zagranicy angażują się w taką pomoc i przesyłają na jakiś cel większą liczbę gotówki. Warto od małego uczyć dzieci pomocy i chęci wsparcia potrzebujących, dzięki temu nasz kraj nie popadnie w nienawiść, a zacznie być szerzone dobro i chęć pomocy innym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here