Jak dobrać krzesło obrotowe do biura

Spędzanie wielu godzin w ciągu doby w pozycji siedzącej może z czasem stać się przyczyną występowania różnych schorzeń. Niestety, coraz więcej ludzi na co dzień wykonuje pracę siedzącą, wobec czego są narażeni na pojawienie się problemów z kręgosłupem. Można ich uniknąć stosując się do kilku prostych zasad – robiąc krótkie przerwy na „rozprostowanie nóg”, a także siedząc na ergonomicznym fotelu biurowym. Jak go wybrać?

Najważniejsze parametry

Bardzo istotną kwestią jest odpowiednie siedzisko. Nie może ono być zbyt płytkie, ale także zbyt głębokie, ponieważ uniemożliwi wygodne siedzenie oraz możliwość swobodnego opierania się. Dobrze, by siedzisko krzesła obrotowego było wykonane z przewiewnego materiału. Istotną kwestią jest także możliwość regulacji wysokości siedzenia w taki sposób, aby nogi były zgięte w kolanach pod kątem prostym. Takie krzesło obrotowe tanio można znaleźć w wielu sklepach internetowych.

Warto zwrócić uwagę też na to z jakich materiałów jest wykonany fotel biurowy Poznań. Duże znaczenie ma przede wszystkim z czego zrobione są elementy, z którymi styka się ciało, czyli oparcie i siedzisko. Dobrze, by były one przewiewne, a jednocześnie dosyć proste w utrzymaniu.

Istotna jest także obecność podłokietników. Służą one do opierania ramion, dzięki czemu osoba, która spędza wiele godzin na przykład na pisaniu może choć na chwilę je odciążyć. Ważne jest, aby podłokietniki były odpowiednio usytuowane, nie powinny być rozstawione zbyt szeroko, bardzo wąskie ułożenie również nie jest komfortowe. Na szczęście wiele foteli biurowych Poznań ma funkcję umożliwiającą samodzielną regulację ustawienia podłokietników.

Dlaczego wygląd jest ważny?

Fotel biurowy Poznań musi być wybierany w taki sposób, by był ergonomiczny i zapewniał komfort w trakcie pracy, ale jednocześnie pasował do przestrzeni, w której zostanie postawiony. W biurze, które jest urządzone klasycznie najlepiej sprawdzają się fotele masywne, natomiast w miejscu eleganckim lepiej będą się prezentować te ze skórzanym obiciem oraz metalowymi elementami.

W nowocześnie urządzone biurach warto postawić na fotele o nieco lżejszej konstrukcji, natomiast w miejscach, w których ceni się przede wszystkim oryginalny wygląd sprawdzą się kolorowe modele. Krzesło obrotowe tanio można znaleźć w sklepach internetowych. Są tam dostępne różne modele, dzięki czemu bez trudu będzie można wybrać taki, który będzie dobrze pasować do każdego z opisanych biur.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here