Jak zrobić trwały makijaż przy tzw. tłustej powiece

Tłusta i przetłuszczająca się cera dostarcza wielu problemów, zazwyczaj pielęgnacyjnych. ich posiadaczki muszą mierzyć się z przetłuszczającą się strefą T, nadmiernym błyszczeniem, zatkanymi porami i wypryskami. Tłusta cera jest również problematyczna w zakresie makijażu. Kolorowe kosmetyki nie utrzymują się na niej za długo, przez co make-up nie jest trwały i po kilku godzinach przestaje wyglądać perfekcyjnie. Tłustej cery nie trzyma się nie tylko podkład, ale i eyeliner czy cienie do powiek. Jeśli szybko one spływają, mówimy o tzw. tłustej powiece. Czym ona jest i jak wykonać przy niej make-up?

Jak rozpoznać tłuste powieki?

Tłuste powieki zazwyczaj pojawiają się u kobiet z cerą tłustą i przetłuszczającą się. Mogą one też towarzyszyć cerze problematycznej. Tłuste powieki pojawić mogą się w każdym wieku, zjawisko to szczególnie nasila się w gorące dni i przy gwałtownych zmianach temperatur. Podstawowym objawem tłustych powiek jest to, że nawet najlepszy i najdroższy cień nie trzyma się na skórze, zbiera w załamaniu powieki w postaci grubej kreski, roluje, rozmazuje. Sprawia to, że makijaż oka już po kilku godzinach od nałożenia wygląda nieestetycznie, a na twarzy pojawia się tzw. podkowa pod oczami lub efekt pandy.

makijaż

Jak wykonać make-up oka przy tłustej powiece?

Wykonanie makijażu oka przy tłustej powiece jest zadaniem trudnym, ale na szczęście nie niemożliwym. Ważne jest jednak, aby w trakcie jego wykonywania zastosować kilka trików, a także postawić na odpowiednią technikę makijażu, właściwe kosmetyki i prawidłową kolejność nakładania.

Makijaż oczu przy tłustych powiekach warto rozpocząć od odpowiedniego przygotowania skóry. Polega ono na odtłuszczeniu cery np. tonikiem. W przygotowaniach pomoże też baza pod cienie, którą można nabyć na tagomago.pl/collections/makijaz-bazy-oczy.

tłusta cera

Zmatowi ona skórę, wyeliminuje nadmiar sebum i sprawia, że skóra zyska lepszą przyczepność. Baza pod cienie powinna być nałożona na całej powiece, a następnie zagruntowana pudrem, który będzie absorbował sebum przez cały dzień. Na tak przygotowane powieki można dopiero nałożyć kolorowe kosmetyki. Warto jednak pamiętać, że tłuste powieki nie przepadają za klasycznymi cieniami. W ich przypadku lepszym wyborem są te o kremowej formule. Będą one mniej przemieszczać się po powiece, aby jednak utrzymały się przez cały dzień, trzeba je zagruntować. Oznacza to pokrycie powierzchni kolorowych kosmetyków produktami sypkimi np. pudrem lub specjalnym utrwalaczem makijażu. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here