Jaki tablet do 1000 zł?

W dzisiejszych czasach, gdy technologia ciągle idzie do przodu, coraz częściej wyposażamy się w smartfony, tablety i laptopy. Posiadanie takich gadżetów nie jest już niczym nadzwyczajnym. Prawie każdy posiada chociaż jedną rzeczy, z wyżej wymienionych. Teraz nie musimy już wydawać fortuny na elektronikę. Wraz z rozwojem techniki, ceny coraz bardziej idą w dół, co skutkuje wzrostem popytu na takie produkty. W końcu są one dużym ułatwieniem dla każdego, poczynając od uczniów, kończąc na emerytach. Dzięki nim w każdym miejscu możemy sprawdzić wiadomości w internecie, posłuchać muzyk, pograć w gry czy pooglądać filmy i seriale. Użyteczność tych przedmiotów jest nie do podważenia. Każdy, kto chociaż raz miał okazję z nich korzystać, wie, że jest to coś, co przyda się w wielu sytuacjach. Często także zaczynamy wybierać smartfony czy tablety jako prezenty dla naszych dzieci. Jednak, ciężko zdecydować się na dany model, gdy nie mamy doświadczenia. Co jeżeli mamy ograniczony budżet lub po prostu nie chcemy wydawać na tablet fortuny?
Jaki tablet do 1000 zł? Otóż istnieje wiele dobrych modeli, które zmieszczą się w tej cenie. Rozważmy jednak kilka najciekawszych wyborów z tej półki cenowej. Ważne także, aby dobrze zastanowić się, gdzie i w jakim celu będziemy używać tabletu.
Jeżeli zależy nam na nawigacji, której będziemy mogli używać w samochodzie, warto przemyśleć zakup tabletu, który używa LTE. Większość z nich będzie także bardzo dobrze radzić sobie z nawigacją. Dobrym wyjściem jest tutaj tablet Huawei MediaPad. Możemy przebierać w tych modelach. Starsze będą kosztowały nawet 500 zł, ale jeżeli chcemy coś lepszego, warto trochę dopłacić i kupić lepszy model.
Jeżeli nasz tablet ma nam służyć do oglądania filmów w pociągu, samolocie czy po prostu na kanapie, warto zwrócić uwagę na wielkość ekranu i jego rozdzielczość, a także na wytrzymałość baterii. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest tablet Lenovo Yoga 3 X50L. Ekran jest wyposażony w rozdzielczość HD, a ekran o przekątnej 10,1′, dzięki czemu żaden szczegół naszego ulubionego serialu, z pewnością nam nie umknie. Jest to także dobra opcja dla graczy lub po prostu jako pomoc przy pracy i nauce.
Jeżeli natomiast chcemy, aby tablet był wielofunkcyjny, prosty i łatwy w obsłudze, a także dość wytrzymały najprostszą opcją będzie wybór Samsunga Galaxy tab. Tablety z tej serii nie różnią się wiele od siebie. Oczywiście im droższy model, tym będzie wytrzymalszy, jednak możemy przebierać w dosyć dużej ofercie tabletów Samsunga.
Jeżeli natomiast znaleźliśmy już kilka produktów i musimy wybrać jeden, zwróćmy uwagę na kilka parametrów. Pamiętajmy, że aby cieszyć się płynnością, ważny jest procesor. Jednak o ile, ciężko jest stwierdzić, który będzie lepszy, spójrzmy chociaż na pamięć RAM. Wybierajmy te tablety, które mają przynajmniej 2GB pamięci RAM. Można traktować to jako minimum. Jeżeli potrzebujemy dostępu do internetu wybierzmy ten z 3G lub 4G LTE. Jeżeli natomiast szukamy tabletu dla dziecka, wybierzmy ten lżejszy i wytrzymalszy.
Dla każdego tablet będzie przydatnym gadżetem. Niezależnie od jego przeznaczenia. Warto jednak dokonać przemyślanego zakupu, tak aby chodził on, dokładnie tak jak chcemy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here