Kiedy kwitnie lawenda?

Osoby, które pasjonują się ogrodnictwem wiedzą, jak trudno utrzymać teren zielony w idealnym stanie. Jest to ciężka praca, która niejednokrotnie trwa cały rok. Żeby móc podziwiać piękne efekty swojej pracy trzeba poświęcić mnóstwo czasu na pielęgnację i przycinanie roślin, a także wiedzieć, jakich preparatów używać, żeby efekt był zachwycający. Żaden początkujący ogrodnik nie ma pojęcia o tym, ile pracy będzie musiał włożyć w utrzymanie swojego ogrodu, bo taką wiedzę zdobywa się z czasem i praktycznie cały czas można dowiedzieć się czegoś nowego, w zależności od tego, jakie rośliny sadzi się w swoim ogrodzie, a także od tego, jakiej wymagają one pielęgnacji. Jeśli ma się kawałek działki do zagospodarowania, to warto zrobić jej plan. Trzeba bowiem podzielić ją na sektory i na każdym z nich posadzić inną roślinę lub warzywa, jeśli taki właśnie ma się zamysł. Nie wszyscy ogrodnicy decydują się na posadzenie warzyw, tak jak i nie każda ziemia się do tego nadaje. Najpopularniejsze w polskich ogrodach są ziemniaki, a także pomidory. Z kolei często sadzone są także truskawki, bo idealnie przyjmują się w naszym klimacie.

Osoby, które nie decydują się na posadzenie sadzonek warzyw lub owoców, wybierają zazwyczaj kwiaty. Chcą oni bowiem, żeby ich teren zielony prezentował się pięknie nie tylko w okresie letnim, ale i zimowym. Są kwiaty, które nie tracą swojego koloru nawet w zimie, ale warto wiedzieć, jak odpowiednio o nie zadbać. Te najpopularniejsze, trzeba z reguły wykopywać z ziemi. Ich cebulki należy zabezpieczyć przed mrozem i przechowywać w zacienionym miejscu. Dopiero gdy nadejdzie wiosna, a więc cieplejsze dni, to można je posadzić ponownie i obserwować, czy się przyjmą, czy też nie. Niewiele osób wie, kiedy kwitnie lawenda, a wiele osób chciałoby mieć ją w swoim ogrodzie. Wszystko dlatego, że jest to roślina, która niezwykle pięknie się prezentuje o każdej porze roku. Oczywiście w zimie nie jest intensywnie fioletowa, ale nie jest też uschnięta i bura, tak jak ma to miejsce w przypadku innych kwiatów ogrodowych.

Kwitnie ona zazwyczaj w marcu, ale nie jest to reguła i wiele zależy od rejonu, w jakim jest zasadzona. Nie warto poprzestawać na jednym drzewku, ale zdecydować się przynajmniej na kilka, bo wówczas efekt jest godny uwagi. Nie zawsze lawenda przyjmuje się na danej ziemi, dlatego na próbę warto zasadzić jedną roślinę i jeśli stwierdzi się, że rozkwita i ma się dobrze, to dopiero później można zasadzić koleje. Tego typu rośliny ozdabiają ogród i sprawiają, że spędzanie w nim czasu jest niezwykle przyjemne. Rośliny te można także zasuszyć i powiesić na werandzie albo włożyć do wazonu. Niektórzy stosują lawendę jako środek zapachowy do szaf, co również jest dobrym rozwiązaniem i także w tej dziedzinie znajduje ona swoje zastosowanie. Jak widać, jest to roślina, obok której nie sposób przejść obojętnie. Pięknie pachnie, a do tego cieszy oko, bo jej kwiatki mają intensywną barwę o niemal każdej porze roku. Nie tylko w lecie, czy na wiosnę, kiedy jest najcieplej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here