Poszewka

Poduszek ci u nas wiele – tak zdecydowanie można powiedzieć o każdym mieszkaniu. Znajdziemy je przede wszystkim w salonach, pokojach, sypialniach, ale także, np. w kuchniach. Jednym słowem są wszędzie tam, gdzie jest okazja, żeby wygodnie przysiąść i wypocząć. Dlatego warto również zainwestować w poszewki na poduszki.

Użyteczne i dekoracyjne

O ile z poszewkami na nasze poduszki, na których codziennie zasypiamy, nie ma dużego problemu, ponieważ zazwyczaj kupujemy je wraz z kompletem pościeli, tak jeśli chodzi o poduszki dekoracyjne zalegające na kanapach i fotelach, to musimy zatroszczyć się o nie już osobno. Nie da się ukryć, że są one używane dość intensywnie i zbierają zazwyczaj masę kurzu oraz innych alergenów. Poszewka na poduszkę rozwiąże problem częstego prania Twoich poduszek dekoracyjnych.

Poszewki na poduszki dostępne są w różnorodnych fasonach oraz rozmiarach, dzięki temu na pewno uda Ci się dobrać je dla Twoich jaśków. Warto mieć ich co najmniej kilka w różnych kolorach oraz z innych materiałów, dzięki czemu skomponujesz je zależnie od sytuacji, np. w okresie świąt czy odpowiednio do pory roku.

Fason i materiał

Powłoczki na poduszki szyte są w różnych rozmiarach oraz z różnych materiałów. Dobierz więc rozmiar idealny dla Twoich potrzeb. W tym celu należy dokładnie zmierzyć długość boków naszych poduszek. Za mała lub za duża nie będzie ani pasować, ani dobrze wyglądać. Im bardziej unikalny kształt, tym trudniej będzie znaleźć pasującą powłoczkę. Na szczęście większość jest w uniwersalnych rozmiarach.

Duże znaczenie ma materiał, z jakiego poszewki zostały uszyte. Mogą one bardzo się między sobą różnić. Jeśli używamy poduszek również do drzemki na kanapie, to warto zakupić poszewki z naturalnych materiałów. Jeśli pełnią głównie funkcje dekoracyjne, to równie dobrze sprawdzą się sztuczne i ozdobne tworzywa błyszczące, futrzane i dodatki takie jak złota czy srebrna nitka, cekiny, nity czy guziki.

Stylowe dodatki

Poszewka na poduszkę może być bardzo stylową dekoracją Twojego salonu czy sypialni. Efektowne dodatki jak koronki, hafty, falbanki czynią z poszewki piękną i unikatową dekorację. Różnorodność fasonów pozwala dobrać je zarówno do nowoczesnych, klasycznych, jak i wnętrz w stylu retro.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here