Tektura falista

Tektura falista to jeden z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych w gospodarce. Sprawdza się w wielu gałęziach przemysłu, jak i w naszych domach. Co warto wiedzieć o tekturze falistej?

Tektura falista – co to jest?

Tektura falista w arkuszach jest materiałem, który może posiadać od 2 nawet do 7 warstw. Powstaje z kilku warstwa masy papierniczej, do której produkcji wykorzystywane są włókna ścieru drzewnego, makulatura czy szmaty, dzięki temu wytrzymałość tektury falistej jest bardzo wysoka.

Warstwy wierzchnie są płaskie. W środku umieszczona jest warstwa, która przypomina harmonijkę. To właśnie dzięki tej konstrukcji tektura falista w arkuszach jest wytrzymała na zgniatanie oraz rozrywanie, lekka, doskonale nadaje się do zabezpieczenia towarów.

Warto również wiedzieć, że tektura arkusze powstaje ze specjalnego papieru kraft, który produkowany jest z naturalnych włókien, które mogą zostać poddane recyclingowi i ponownie wykorzystane. Dzięki temu tektura falista jest materiałem w 100 % ekologicznym, który nie niszczy naszej planety.

Kiedy wykorzystać tekturę falistą?

Tektura falista w arkuszach to idealny materiał, który ochroni przesyłkę. Dzięki temu bardzo często korzystają z niej kurierzy oraz firmy przewozowe.

Duża trwałość tektury falistej pozwala w bezpieczny sposób opakować materiały szczególnie wrażliwe. Telewizory, pralki, lodówki, sprzęt elektroniczny, szkło czy porcelana będą bezpieczne, gdy zostaną opakowane w tekturę falistą.

Tektura arkusze idealnie sprawdza się również w trakcie remontów. Mocny materiał świetnie sprawdzi się ułożony na podłodze w trakcie malowania. Dzięki temu nasza podłoga nie ulegnie zniszczeniu. Warto również o tym pamiętać w czasie wnoszenia mebli. Ciężkie meble mogą uszkodzić narożniki ścian oraz porysować podłogi. Tektura falista w arkuszach stanowi doskonałą ochronę.

Tektura falista w arkuszach znalazła swoje miejsce również w sztuce użytkowej. Od pewnego czasu rynek podbijają meble wykonane z tektury. Designerskie fotele, ekologiczne kanapy czy nowoczesne szafki idealnie wpiszą się w nowoczesny, surowy wystrój mieszkania.

Równie ciekawa jest tektura arkusze wykorzystana do wykonania zabawek dla dzieci czy zwierząt. Drapaki dla kotów, domki oraz legowiska są nie tylko bardzo ciekawe i niebanalne, ale również zbudowane w zgodzie z ekologicznymi trendami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here