Telefony Apple iPhone

Wszystkie produkty marki Apple, stają się powoli legendarne, coraz częściej są obiektem pożądania nie tylko dorosłych, ale także młodzieży i dzieci. Firma ze Stanów Zjednoczonych produkuje nie tylko popularne iPhone’y, ale w jej ofercie znajdziemy także komputery, tablety czy inteligentne zegarki. Użytkownicy tych produktów, często wyrastają do rangi zwolenników samej firmy. Z czego wynika ich miłość do marki? Okazuję się, że produkty Apple są nie tylko dobrze wykonane, ale także użyteczne. Dodatkowo firmie udało się wytworzyć swoistą modę na te produkty.
Stosunkowo najpopularniejszym produktem są telefony, cieszą się one coraz większą popularnością. Dodatkowo statystycznie osoby, decydujące się na zakup smartfona tej firmy, często pozostają przy niej, wymieniając swoje urządzenia na nowsze. Wynika to przede wszystkim z użyteczności tych urządzeń. Interfejs jest zbudowany w niezwykle przystępny użytkownikowi sposób. Dodatkowo odpowiedni marketing, a także rozwój nowych funkcjonalności w następnych generacjach, sprawia, że użytkownicy, często od razu po premierze ustawiają się w kolejce po nowy egzemplarz. Telefony Apple iPhone dodatkowo doskonale trzymają cenę, więc często nabycie nowego modelu nie musi się wiązać z wydaniem ogromnej sumy pieniędzy, jeśli tylko atrakcyjnie uda nam się spieniężyć stary telefon.
Decydując się na zakup nowego telefonu, którego wartość oscyluje w granicach średniego polskiego wynagrodzenia, powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie. Kiedy nowy iPhone nie będzie pieniędzmi wyrzuconymi w błoto. Warto zastanowić się, czy nasz obecny model, jest wart na tyle dużo, żeby opłacało się go sprzedać. Jeśli jego cena jest już zbyt niska, warto wstrzymać się z zakupem nowego modelu. Zwłaszcza jeśli jest szansa, że w niedługim czasie, będzie premiera zupełnie nowej generacji sprzętu.
Z innych czynników warto wziąć pod uwagę parametry i osiągi naszego obecnego telefonu. Rozwój technologiczny ma to do siebie, że urządzenia dość szybko tracą swoje pierwotne możliwości. Po jakimś czasie okazuje się, że bateria już nie jest tak wytrzymała, a one aplikacje są znacząco wolniejsze.

Jak często ma premierę nowy sprzęt od Apple?
Jeśli chodzi o telefony, to premiery odbywają się średnio co rok. Dodatkowo warto wspomnieć, że po roku sprzęt jest tylko nieznacznie odświeżany, poprzez dodanie do jego oznaczenia litery „s”, np. model iPhone Xs. Co dwa lata zazwyczaj ma premierę zupełnie nowa generacja.
Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku pozostałych urządzeń, zwłaszcza komputerów. Jako że są to urządzenia znacznie droższe, użytkownicy mogliby nie być chętnie do częstej wymiany. Wiec na nową generację np. MacBook’ów czasami musimy poczekać nawet kilka lat. Czasami Apple robi drobne aktualizacje sprzętowe, gdzie np. następuje aktualizacja procesora na nowszy model. To działanie ma na celu utrzymanie dobrej sprzedaży urządzenia, poprzez cały cykl życia konkretnej generacji.

Decydując się, na zakup jakiegokolwiek urządzenia, zawsze warto kierować się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem i nie ulegać zbyt łatwo zabiegom marketingowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here