Zegarek

Jak wiadomo, uprawianie różnego rodzaju sportów, w tym również bieganie, ułatwiają znacznie różnego rodzaju ciekawe gadżety, oraz akcesoria, takie jak na przykład zegarek do biegania. Dzięki niemu możemy na przykład regularnie sprawdzać swój puls, długość przebytych kilometrów itp. Nie ma się, więc co dziwić, że bardzo duża liczba biegaczy, chętnie kupuje taki właśnie zegarek. Jednakże jaki zegarek do biegania kupić i czym kierować się przy jego wybieraniu? Zegarek do biegania to nie jedynie doskonały kultowy gadżet, lecz także niezwykle potrzebna rzecz, gdy zaplanowałeś sobie osiągniecie planów treningowych. Gwarantujemy, iż tenże (niestety często duży) koszt zwróci ci się z nadwyżką, gdy idzie o twoją sprawność fizyczną oraz zdrowotną! Dlatego też warto zdecydować się na taki gadżet.

Pragniesz mieć zegarek do biegania lub również na co dzień? Większość dostępnych teraz na rynku zegarków biegowych ma możliwość stosowania jako zwykły, codzienny zegarek. Oraz tutaj bez wątpienia będzie liczyć się stylistyka urządzenia, ponieważ gdy masz nosić je na co dzień na nadgarstku, to winien Ci się po prostu podobać. I tutaj znowu, im drożej, tym lepiej. Najtańsze typy będą jedynie wskazywać godzinę, następne zliczą kroki zrobione poza treningami, kolejne działają jak smartwatch (więc można zegarek połączyć z telefonem, sterować odtwarzaczem muzyki oraz czytać wiadomości przychodzące na telefon) i mierzą tętno nadgarstka za pomocą czujnika wkomponowanego w zegarek. Miernik przebytego dystansu To pewna funkcja, jednakże w zależności od modelu zegarka może być określana w różny sposób. Po pierwsze, zegarek możemy związać z naszym telefonem, jaki będzie zapisywał sygnały zwrotne oraz przetwarzał uzyskane wiadomości. Po drugie, akcelerometr może być zintegrowany w formę zegarka. Po trzecie, można go zlokalizować w podeszwie obuwia. Największą dokładność pomiaru proponuje zegarek ze zintegrowanym GPS-em i akcelerometrem. Jest to także praktyczna opcja, ponieważ nie ma potrzeby zadbania o właściwą synchronizację z zewnętrznym urządzeniem.

Pomiar tętna
Fajnie, jeśli zegarek miał ekran pracy serca. Jeszcze więcej biegaczy pragnie mieć stały wgląd do pracy serca, więc wybierają zegarki z funkcją pulsometru. Dzięki temu każdy, kto biega, w szczególności osoba niedoświadczona, jest w stanie sprawdzać na bieżąco własne tętno. Należałoby sprawdzić, czy puls wyświetla się na tym samym monitorze co czas. Dobrze, żeby sprawdzenie pracy serca nie zajmowało dłuższego czasu. Czas pracy baterii Zwykły zegarek winien pracować blisko 10 godzin z włączonym modułem GPS i 4 tygodnie, jak działa jako zwykły zegarek. Takie wartości są właściwe podczas codziennych, normalnych biegów. Jeżeli ćwiczymy półprofesjonalnie czy profesjonalnie, będziemy potrzebować czegoś lepszego.

GPS – Global Positioning System Wykaże się zwłaszcza wygodny dla osób, jakie biegają terenie. Pozwoli na głębsze odtworzenie trasy, co może wykazać się niezwykle zachęcające, szczególnie jeśli pokonujemy dłuższe dystanse.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here