Jaki kolor włosów do piwnych oczu

Kobiety, które pierwszy raz chcą zmienić naturalny kolor swoich włosów, powinny wybrać odcień, który będzie współgrał z ich kolorem oczu. Warto dokładnie zastanowić się w jakim kolorze dana osoba będzie się najlepiej czuła.
Osoby o niebieskich oczach bardzo ładnie wyglądają zarówno w odcieniach jasnego blondu, odcieniach rudego czy w ciemnych blondach.
Kobiety o zielonych oczach powinny wybierać kolory żywe, na przykład czerwień, kasztan czy różne odcienie rudego.
Odcienie rudego idealnie pasują do osób o jasnej karnacji i delikatnej cerze.
Z kolei szatynki i brunetki, które zastanawiają się jaki kolor włosów do piwnych oczu będzie najbardziej odpowiedni powinny skorzystać z porad profesjonalisty.
Dobierając kolor farby należy brać pod uwagę również karnację danej osoby.
Dla osób o jasnej karnacji niewskazane są zbyt ciemne kolory, które będą kontrastowały z bardzo jasnym odcieniem skóry.
Z kolei panie o ciemnej karnacji pięknie wyglądają w odcieniach ciemnego blondu, czekolady, brązu, a nawet głębokiej czerni. Do takiej karnacji pasują również odcienie czerwieni i rudego.
Decydując się na czarny kolor farby, należy unikać produktów które tworzą na włosach granatową poświatę, gdyż taki kolor znacznie dodaje lat i uwydatnia wszelkie zmiany na cerze.
Do piwnych oczu doskonale pasuje także ombre, sombre czy koloryzacja sunlight wykonana na ciemnych włosach w odcieniach brązu.
Warto zdecydować się na modną koloryzację, gdyż dodaje ona charakteru i nie jest monotonna. Niebanalna koloryzacja świetnie prezentuje się w różnych uczesaniach, na przykład luźnych kokach, kucykach czy upięciach.
Koloryzacja ombre polega na stopniowym rozjaśnianiu włosów. U nasady włosy mają najciemniejszy odcień, a na końcach są rozjaśnione o dwa, bądź trzy tony.
Sombre jest bardzo podobne do ombre jednak daje dużo delikatniejszy i subtelniejszy efekt. Poszczególne pasma włosów rozjaśnia się o jeden lub dwa tony. Wiele kobiet decyduję się jedynie na rozjaśnienie włosów w okolicy twarzy. Taki sposób doskonale rozświetla twarz. Jest to świetna opcja dla osób młodych, którym znudził się ich naturalny kolor włosów.
Zarówno koloryzacja ombre jak i sombre umożliwia po upływie kilku tygodni nałożenie farby jedynie na same odrosty. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie oraz znaczna oszczędność czasu i pieniędzy.
Z kolei koloryzacja sunlight polega na stworzeniu delikatnych refleksów na całej długości włosów. Włosy po koloryzacji wyglądają jakby były naturalnie rozjaśnione poprzez słońce. Jest to wersja dużo łagodniejsza niż tradycyjny baleyage.
Osoby o piwnych oczach powinny unikać jasnych odcieni blondu, między innymi popielatego, perłowego czy też truskawkowego. Nieodpowiednie są także farby w odcieniach fioletu.
Decydując się na trwałą koloryzację warto udać się do profesjonalnego salonu fryzjerskiego. Specjalista odpowiednio dobierze kolor farby i oceni stan włosów.
Dodatkowo farby w salonie fryzjerskim są bardzo wysokiej jakości, pielęgnują włosy, nadają im pięknego blasku a kolor jest bardzo trwały.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here