Kiedy przycinać drzewa owocowe?

Uprawa roślin towarzyszy nam, od kiedy ludzie zaczęli prowadzić osiadły tryb życia. A stało się to na długo przed starożytnością. Oczywiście od tamtego czasu technologia uprawy roślin diametralnie się zmieniła. W dzisiejszych czasach możemy zaobserwować najszybszy jak do tej pory rozwój technologiczny. Z dnia na dzień, tworzone są nowe rozwiązania technologiczne, cel, do jakiego dąży technologia, jest to stuprocentowa automatyzacja produkcji wszystkich rzeczy, jakie tylko istnieją. Aby rośliny rozwijały się w odpowiedni sposób oraz dawały dobre plony, musimy dobrze o nie dbać. Polska słynie z uprawy jabłek, na całym świecie, można powiedzieć, że jabłka są naszym narodowym owocem. Jabłka są nie tylko bardzo trwałe owoce, ale również bardzo dobrym do naszego organizmu, ponieważ zawierają bardzo dużo witaminy C, jak i inne witaminy oraz minerały. Jabłka zawierają dużą ilość błonnika roślinnego, a co za tym idzie, są bardzo zdrowe, dla naszego organizmu, więc trzeba jeść ich bardzo dużo, zwłaszcza że cena za kilogram jabłek jest bardzo niska. Poprzez dbanie o rośliny rozumiem: podlewanie ich odpowiednią ilością wody, likwidowanie szkodników i pasożytów oraz przycinanie starych i zbędnych gałęzi.

Kiedy przycinać drzewa owocowe?

Istnieje wiele różnych teorii na temat przycinania drzew owocowych wycinek jednak najciekawsze z nich to przycinanie ich zimą. Poprzez przycinanie drzew owocowych zima są one najmniej narażone na różnego rodzaju pasożyty oraz choroby, ponieważ temperatura jest bardzo niska i bardzo ciężko będzie rozwinąć się pasożytom oraz różnego rodzaju wirusom powodującym choroby roślin. Przycinanie drzew owocowych jest bardzo dobre, ponieważ podczas zimy wszystkie wielkie drzewa cofają swoje Płyny ustrojowe pod powierzchnię gleby, czyli do korzenia. Natura broni się w ten sposób przed wodą, która jest zawarta w płynach ustrojowych roślin, a jak dobrze wiemy woda pod wpływem zmiany stanu skupienia, z płynnego na stały zwiększa swoją objętość. Drzewa są bardzo mądrymi organizmami, dlatego też zrzucają liście już jesienią, aby podczas zimy część wystająca poza gleby jest zupełnie martwa.

Kiedy pryskać drzewa owocowe?

Jeżeli chcemy, aby owoce z naszego sadu były duże i soczyste musimy odpowiednio o nie zadbać. Bardzo wiele pasożytów oraz wirusów czeka, tylko aby dostać się do naszych owoców, dlatego musimy przedsięwziąć odpowiednie środki, aby temu zapobiec. Jeżeli chcemy zabezpieczyć nasze drzewa owocowe przed szkodliwym działaniem mszycy, powinniśmy popryskać je, zanim na drzewach pojawi się kwiat. Natomiast jeśli chcemy uchronić owoce przed tym, aby nie były robaczywe, musimy po pryskać je w czasie kwitnienia, aby owady to przez środek chemiczny nie chciał nawet przebywać w obecności drzew. Bardzo ważne w tym przypadku jest, aby pryskać zarówno kwiaty, jak i ziemię pod drzewem, ponieważ bardzo często się mi pod drzewem przebywa bardzo dużo różnego rodzaju szkodników. Szczególnie ważne jest zabezpieczenie owoców przy uprawie takich drzew jak pokropek czereśnie, śliwki, wiśnie, jabłka oraz gruszki.

Podsumowując, po przeczytania tego artykułu będziesz wiedział, kiedy przycinać drzewa owocowe oraz jak wiele trzeba zainwestować czasu, aby uzyskać duże i zdrowe owoce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here