Problemy ze schudnięciem...

Każdy z nas chce wyglądać dobrze, lecz wiele osób może spotkać różnego rodzaju problemy na drodze do uzyskania satysfakcjonującej nas sylwetki. Wielu ludzi zastanawia się: ”dlaczego nie mogę schudnąć?”. Przyczyn tego, że dana osoba nie może pozbyć się zbędnych kilogramów, może być bardzo wiele. Nie można analizować problemu otyłości poprzez wrzucanie wszystkich do jednego worka, każdy problem powinniśmy analizować indywidualnie, ponieważ każdy z nas jest inny. Każdego dnia jesteśmy otoczeni natłokiem reklam związanych z różnego rodzaju siłowniami, dietetykami oraz różnego rodzaju planami treningowymi na poszczególne partie mięśniowe naszego ciała. Teraz postaram się wymienić najpopularniejsze przyczyny, dlaczego ludzie mają problemy z odchudzaniem się.

Dlaczego nie mogę schudnąć?

Pierwsza, a zarazem jedna z najważniejszych przyczyn nadwagi, jest brak odpowiedniego dla nas treningu. Jeżeli chcemy schudnąć, powinniśmy udać się do trenera personalnego, który poprzez swoje doświadczenie zdobyte latami pracy na siłowni, zaproponuję nam odpowiedni do naszej sylwetki plan treningowy, w wyniku którego pozbędziemy się zbędnych kilogramów. Trener personalny nie jest tylko po to, aby ułożył nam plan treningowy, jest również po to, aby wytłumaczyć nam, w jaki sposób wykonywać poprawnie wszystkie ćwiczenia zawarte w naszym planie treningowym. Jeżeli będziemy wykonywali nie poprawnie technicznie jakiekolwiek ćwiczenia, możemy w bardzo szybkim czasie nabawić się różnego rodzaju kontuzji, które mogą wykluczyć nas z treningów na bardzo wiele miesięcy. Jak dobrze wiemy z biologii, jeżeli raz złamiemy sobie rękę lub nogę, kości oraz stawy w miejscu złamania, są dużo bardziej podatne na złamania niż w przypadku kości, które nie była złamana ani razu. Podczas odchudzania się, jednym z najpopularniejszych treningów, jakie możemy zastosować, jest trening wydolnościowy, czyli trening cardio. Trening wydolnościowy polega na wykonywaniu ćwiczeń, które angażują jak najwięcej mięśni naszego ciała w jednym czasie. Najważniejsza rada, jaką mogę wam udzielić, jest to, aby ćwiczyć mądrze.

Drugim powodem, dlaczego nie mogę schudnąć, jest nieodpowiednia dieta do naszego rodzaju sylwetki oraz wzrostu. Dieta odgrywa bardzo kluczową rolę, w przypadku odchudzania się. Poprzez zmianę diety, możemy pozbyć się kilkunastu ładnych kilogramów w bardzo krótkim czasie. Podczas odchudzania się, warto unikać wszelakiego rodzaju słodyczy oraz potraw bogatych w tłuszcz. Aby mieć energię do ćwiczeń, powinniśmy jeść bardzo dużo węglowodanów oraz odpowiednią ilość białka, aby nasze mięśnie i kości rozwijały się w prawidłowy sposób. Jeżeli chcemy schudnąć, powinniśmy przed każdym posiłkiem wypijać jedną lub dwie szklanki wody, oraz spożywać bardzo dużo warzyw i owoców każdego dnia. Wszystkie rzeczy związane z naszym odżywianiem powinniśmy skonsultować z dietetykiem, ponieważ spożywanie nieodpowiednich ilości danej substancji organicznej może mieć dla nas negatywne skutki. Podczas odchudzania się bardzo ważną rzeczą jest określenie sobie, godzin, w których spożywamy posiłki. Powinny to być sztywne określone godziny, takie same dla każdego dnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here