Sposoby na szybkie podszkolenie języka angielskiego

Nauka języków obcych jednym przychodzi łatwiej, innym zdecydowanie trudniej. Tymczasem badacze dowodzą, że wystarczy znać 3000 słów danego języka, aby swobodnie przeczytać artykuł i zrozumieć jego istotę. To bardzo ciekawa teoria, która z pewnością zachęca do uczenia się języków obcych. Co jednak, jeśli komuś taka podstawowa wiedza nie wystarcza?

Po co uczyć się mówić w obcym języku?

Im większy jest zasób słownictwa w języku obcym, tym swobodniej człowiek czuje się w mowie i w piśmie. Najpopularniejszym językiem, którego uczą się obecnie dzieci w niemal wszystkich szkołach, jest język angielski. Nie ulega wątpliwości, że jego znajomość otwiera wiele drzwi – zarówno w sferze zawodowej, jak i prywatnej.

Szukając pracy bardzo często można natrafić na ogłoszenia, w których jednym z wymogów jest właśnie znajomość języka angielskiego. W zasadzie każde stanowisko menadżerskie bądź specjalistyczne tego wymaga. Język angielski przydaje się również w trakcie zagranicznych wojaży. Praktycznie w każdym hotelu czy restauracji można się w tym języku dogadać z obcokrajowcem.

Sposoby na szybką naukę nowych słówek w języku angielskim

Aby poszerzyć swój zasób słownictwa, warto codziennie przeznaczyć na to kilkanaście minut. Wystarczy już 10 minut czytania po angielsku, słuchania zagranicznych audycji radiowych czy podcastów, aby umysł ludzki przestawił się na obcy język i zaczął chłonąć nową wiedzę.

Dobrym sposobem na naukę języka angielskiego są również przeróżne fiszki, które można wykonać samodzielnie. Można wykorzystać w tym celu karteczki samoprzylepne. Wystarczy napisać na nich nazwę jakiegoś przedmiotu po angielsku i przykleić na daną rzecz. Tak można na przykład nauczyć się nazw wszystkich przedmiotów w domu, oczywiście po angielsku.

Język angielski – jakie certyfikaty mają znaczenie?

W wielu firmach podczas rekrutacji znaczenie ma stopień znajomości języka angielskiego. Oczywiście, wysyłając samo CV ciężko cokolwiek udowodnić osobie rekrutującej. Popisać się językiem można tak naprawdę, dopiero gdy zostanie się zaproszonym na rozmowę kwalifikacyjną.

Warto zrobić certyfikat, który uwierzytelni wiedzę z zakresu języka obcego. W przypadku języka angielskiego może to być certyfikat FCI lub BEC. Świetnie, jeśli ktoś skończy studia MBA.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House Wrocław.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here