Zdrowy tryb życia

Jesteś już zmęczona tym jak prezentuje się Twoja figura i chciałabyś rozpocząć proces zmiany, aby już niedługo zacząć cieszyć się pięknym i powabnym ciałem?
Wbrew pozorom wyszczuplenie i ujędrnienie sylwetki nie jest tak ciężkim i żmudnym procesem jak Ci się wydaje.
Już dziś rozpocznij swoją małą rutynę codziennego powtarzania sobie prostej formułki. Dzięki wielokrotnemu wypowiadaniu zdań takich jak ” Moje ciało jest szczupłe i piękne” lub ” Mam swoją wymarzoną sylwetkę” rozpoczniesz w swojej głowie ważny proces. Jest to najmądrzejsze co możesz zrobić kiedy starasz się zmienić swoje ciało na lepsze. Kiedy już przekonasz swój umysł, że żyjesz w idealnym ciele, które kochasz i szanujesz dalsze działania będą o wiele łatwiejsze i bardziej efektywne.
Skoro już rozpoczęłaś proces zmiany swojego nastawienia i podejścia do własnego ciała czas zabrać się za pracę.
Ważne jest jednak abyś nie zaprzestawała mentalnych ćwiczeń. Są one kluczowym składnikiem Twojego wymarzonego rezultatu.
Aby odpowiednio zadbać o swoje ciało i umysł pamiętaj, aby każdego dnia dostarczać im od półtora do przynajmniej dwóch litrów wody. Dzięki niej podkręcisz swój metabolizm dzięki czemu przyspieszysz proces usuwania zbędnych kilogramów. Tkanka tłuszczowa jest tym miejscem w ciele, w którym magazynowane są toksyny. Kiedy więc za pomocą ćwiczeń zabierasz się za jej spalanie zadbaj o to aby razem z wodą wychodziły z Twojego organizmu.
Staraj się także w swojej diecie nie spożywać zbyt wielu produktów wysoce przetworzonych. Postaw na świeżość i prostotę. Na początku swojej podróży ze zdrowym odżywianiem postaraj się zgłębiać swoją wiedzę na temat ciała i potrzebnych mu do funkcjonowania makro oraz mikroelementów. Przydatnym nawykiem okaże się dla Ciebie także czytanie etykiet produktów przed ich zakupem. Te o przeraźliwie wysokim poziomie cukru czy węglowodanów nie powinny zajmować najwięcej miejsca w Twojej lodówce. Przygotowuj potrawy proste i smaczne z użyciem owoców, warzyw i ziół. Przyprawy takie jak pierz cayenne, pieprz czarny, kurkuma czy chilli także przyśpieszą Twój metabolizm sprawiając, że znacznie szybciej będziesz trawić spożyte pokarmy i zgubisz wagę.
Nieodłącznym elementem Twojej codziennej rutyny musi być także ruch.
Nie jest oczywiście powiedziane dokładnie jaki masz wybrać. W tej kwestii zastosuj się po prostu do własnych preferencji. Możesz wybrać samotne spacery lub poranne bieganie, jeżeli lubisz uprawiać aktywność w pojedynkę. Jeżeli bardziej motywuje Cię praca w grupie zapisz się na zajęcia zorganizowane takie jak zumba, taniec czy aktywności wodne na basenie.
Możesz też zapisać się na siłownie z przyjaciółmi, dzięki czemu czas spędzony na maszynach czy bieżni okaże się świetną okazją nie tylko do spocenia się, ale też miłej pogawędki.
Ćwicząc pamiętaj aby odpowiednio oddychać i dbać o właściwą postawę. To kiedy najlepiej ćwiczyć to także sprawa indywidualna. Zarówno dobrze zadziała poranny trening na pobudkę, jak i wieczorny wycisk, po którym zaśniesz jak niemowlę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here