Naturalne metody antykoncepcji

Wiele kobiet bardzo dba o swoje ciało i zdrowie. Kupujemy organiczne jedzenie i dobrej jakości produkty. Staramy się jeść dużo warzyw i unikać konserwantów. Unikamy też chemii w kosmetykach. A co powiedzieć o metodach antykoncepcji? Czy ktoś z nas słyszał o tym, że mogą one szkodzić zdrowiu? Czy jesteśmy pewne, że nie przyniosą one żadnych konsekwencji naszemu ciału? Opinie są różne i każdy sam musi podjąć decyzję, jaką metodę antykoncepcji zastosować. Chciałbym przybliżyć państwu naturalną metodę koncepcji. Dlaczego warto się nią zainteresować? Najważniejsze jest to, że jest ona zupełnie naturalna. Możemy być pewni i spokojni, że nie przyniesie ona żadnych złych konsekwencji. Myślę, że jest to dużą zaletą. Ale od czego zacząć?
Musimy dobrze poznać jak funkcjonuje nasz organizm. Pewnie nieraz usłyszałyśmy, że te metody nie są zbyt pewne. Ważną kwestię odgrywa tu właśnie wiedza naszego ciała.
Możemy zacząć od zakupu termometru. Takim pierwszym krokiem będzie codzienne mierzenie temperatury. Ważne jest to, aby temperaturę mierzyć od razu po przebudzeniu, zanim pójdziemy do toalety lub wstaniemy, by napić się wody. Musimy mieć też dobry termometr. Nie oszczędzajmy na nim, bo od tego zależy nasze powodzenie. Postarajmy się kupić odpowiedni notes, aby codziennie notować naszą temperaturę. Róbmy to bardzo skrupulatnie. Postarajmy się mierzyć naszą temperaturę kilka miesięcy i wtedy dopiero zauważymy, kiedy następuje jej skok. Nie od razu będzie to łatwe, musimy nabrać wprawy. Z czasem będziemy wiedzieć, kiedy owulacja nastąpiła. Musimy wiedzieć o tym, że to progesteron podnosi naszą temperaturę. Podniesiona temperatura świadczy o tym, że owulacja już była. Jest jest to czas kiedy musimy wstrzymać się kontaktów seksualnych lub zastosować inną metodę antykoncepcji. Zazwyczaj pierwsze siedem dni od pojawienia się krwawienia, są bezpieczne. Musimy też odjąć kilka dni po owulacji, aby czuć się pewni i spokojni. Warto nie ograniczać się tylko do mierzenia temperatury, ale też nauczyć się jak możemy obserwować nasz śluz i położenie szyjki macicy. Jak w kilku zdaniach możemy zastanowić się nad tym?
Zazwyczaj, gdy kobieta nie jest płodna nie ma żadnego śluzu. Kilka dni przed owulacją pojawia się słabej jakości śluz. Gdy śluz przypomina białko jaja kurzego oznacza to że kobieta jest najbardziej płodna. Kilka dni po owulacji śluz po powoli zanika. Warto też robić notatki na przykład codziennie wieczorem, jakie mam odczucia w tej kwestii. Ostatnio ważną sprawą jest badanie szyjki macicy. Gdy kobieta robi się płodna szyjka macicy obniża i staje się bardziej otwarta. Jak to sprawdzić? Również warty codziennie zrobić sobie badanie. Ważne jest, aby robicie je o tej samej porze i w tej samej pozycji. Gdy szyjka macicy robi się twarda i położona wysoko oznacza to, że kobieta staje się mniej płodna.
Gdy będziemy uważnie sprawdzać te trzy czynniki istnieje duże prawdopodobieństwo że spodoba nam się naturalna metody antykoncepcji. Zachęcam wszystkich do wytrwałości dlatego, że trzeba kilka miesięcy, aby dobrze poznać swoje ciało.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZegarek
Następny artykułProlaktyna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here