Półkolonie dla dziecka

Szukasz pomysłu na udane wakacje dla swojego dziecka? Sprawdź dostępną ofertę półkolonii, dzięki którym możesz zapewnić mu dobrą zabawę w gronie rówieśników – bez stresu związanego z długą rozłąką.

Czym są półkolonie dla dzieci?

Półkolonie organizowane przez ośrodki kultury, ośrodki sportowe, szkoły, biblioteki i inne instytucje oraz przez prywatne firmy to doskonały sposób na ciekawe, rozwijające i pełne atrakcji wakacje.

Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku od 3-5. roku życia do 10-13. roku życia w zależności od organizatora i tematyki.

Półkolonie – co wybrać?

Do dyspozycji są półkolonie dla dzieci, które koncentrują się na określonych aktywnościach, lecz mogą również oferować różnorodne zajęcia, aby każdy dzień był wypełniony dobrą zabawą i nauką.

Wśród atrakcji podczas półkolonii dla dzieci dostępne są między innymi:

– zajęcia artystyczne: malarskie, rzeźbiarskie,
– zajęcia teatralne,
– zajęcia muzyczne,
– zajęcia komputerowe,
– zajęcia sportowe,
– zajęcia kulinarne,
– wycieczki,
– koncerty.

Półkolonie dla dziecka – dlaczego warto?

Zapisanie dziecka na półkolonie ma wiele zalet, dlatego dzisiaj wybiera je wielu rodziców i opiekunów.

Przede wszystkim półkolonie dla dzieci to dobry sposób na udany wypoczynek podczas wakacji. Pod wieloma względami przypominają one zwykłe kolonie, jednak ich uczestnicy każdego dnia wracają do domów. To powoduje, że będą one świetnym wyborem dla tych maluchów, które nie przepadają za długim przebywaniem poza domem i boją się samodzielnych wyjazdów.

Ponadto półkolonie to sposób na wsparcie rozwoju dziecka – również w dziedzinach, które najbardziej go interesują. W trakcie zajęć pociecha może też zawrzeć wiele nowych znajomości z rówieśnikami.

Cena półkolonii dla dzieci – ile kosztują?

Koszty związane z uczestnictwem w półkoloniach związane są przede wszystkim z ich organizatorem.

Prywatne firmy najczęściej oferują je w cenie od około 300 do 600 złotych za turnus trwający tydzień. Z kolei ośrodki kultury, ośrodki sportowe, szkoły dotowane środkami publicznymi mają niższe ceny, jednak w tym przypadku zasady przyjęć mogą być inne niż w prywatnych firmach.

Dokładne informacje o kosztach, terminach i warunkach zapisów na półkolonie można znaleźć online na stronach ich organizatorów.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here