zawieszka niemowlęca do wózka

Zabawki do wózka dziecięcego, to jeden z obowiązkowych zakupów każdego rodzica. Niektóre dzieci bardzo szybko nudzą się podczas dłuższego spaceru lub wyjścia na zakupy z rodzicem. Ta nuda zazwyczaj objawia się płaczem i marudzeniem.

Czym, kierować się wybierając zabawki do wózka?

Aby zabawka mogła być dopuszczona do zabawy przez dziecko, powinna przede wszystkim dla niego bezpieczna. Małe dzieci są bardzo ciekawe świata, który je otacza, poznają go za pomocą zmysłów, które posiadają. Wiele rzeczy ląduje w ustach maluchów, praktycznie wszystko co znajduję się w ich okolicy. Dlatego bardzo ważne jest, żeby zabawki były wykonane z materiałów bezpiecznych, które nie są toksyczne.

Rodzice zawsze też powinni sprawdzić krawędzie zabawki, czy nie jest ostre, czy zabawka jest trwała, czy nie ma elementów, które dziecko może oderwać i włożyć do buzi. Zabawki zawsze powinny być dobrane do wieku dziecka, dzięki temu dziecko szybko się nimi nie znudzi.

Zawieszki dla niemowląt do wózka

Przed zakupem zabawki sprawdźmy, czy na opakowaniu widnieje znaczek CE, gdy zabawka posiada takie oznaczenie, wiemy że jest zgodna z wymogami bezpieczeństwa UE. Tylko takie zabawki, należy wybierać.

Jakie zabawki do wózka i łóżeczka można znaleźć w sklepach?

Obecnie na rynku jest wiele różnych rodzajów zabawek dziecięcych do wózka. Są to różnego rodzaju zawieszki, karuzele, grzechotki, czy zawieszki. Najbardziej interesujące dla malucha są wszystkie zabawki zwisające, za które dziecko może złapać. Zabawki do wózka są zazwyczaj kolorowe, wydają dźwięki i mają elementy świecące, co jeszcze bardziej zwiększa zainteresowanie naszych pociech. Część wózków dziecięcych dostępnych w sklepach już posiada specjalny uchwyt, na którym można zawiesić wybrane zabawki.

Najpopularniejszą zabawką do wózka, która jest wybierana przez rodziców jest karuzela. Jest bardzo lubiana przez maluchy, ponieważ zwisają z niej różne zwierzaki, lub inne kształty. Bardzo często karuzele służą do usypianiu malucha, zwłaszcza gdy taka zabawka ma funkcję włączenia relaksującego dźwięku.

Przeczytaj też: http://kobiecosc.pl/wozki-dzieciece-jako-podstawowy-element-wyprawki-dzieciecej/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here