Karboksyterapia - jakie są wskazania?

Z problemem cellulitu zmagają się głównie kobiety, ponieważ są za niego odpowiedzialne hormony żeńskie, czyli estrogeny. Jest to pewnego rodzaju defekt kosmetyczny, który bardzo często wywołuję kompleksy u kobiet i obniża ich samoocenę.

Cellulit nazywany jest również ‚skórką pomarańczową’, występuję najczęściej na udach, pośladkach oraz brzuchu. Jego główną przyczyną są zaburzenia mikrokrążenia krwi, w wyniku których dochodzi do obrzęków oraz zastojów. Wtedy istnieją idealne warunki do odkładania toksyn w tkance tłuszczowej.

Oprócz tego za cellulit mogą być odpowiedzialne niezdrowe nawyki, czyli nieprawidłowa dieta, która opiera się na spożywaniu cukru oraz produktów wysoce przetworzonych, nadmierny stres, zażywanie tabletek hormonalnych, brak regularnej aktywności fizycznej oraz praca siedząca.

Na czym polega zabieg karboksyterapii?

Zjawisko cellulitu możemy podzielić na 3 fazy, czyli:

  • fazę początkową – ciężko jest ją zaobserwować,
  • fazę widoczną – na skórze pojawiają się delikatne wgłębienia, które są widoczne dopiero po ściśnięciu,
  • fazę zaawansowaną – na skórze widoczne są głębokie wgłębienia, stwardnienia i guzki.

Przeczytaj też: http://kobiecosc.pl/intensywna-pielegnacja-wlosow-wszystko-co-powinienes-o-niej-wiedziec/

Jeżeli zbagatelizujemy problem i doprowadzimy do fazy trzeciem, musimy liczyć się z tym, że usunięcie problemu będzie trudne. Na rynku dostępne są różne zabiegi medycyny estetycznej, jednak żaden z nich nie jest tak skuteczny jak karboksyterapia.

Karboksyterapia polega na śródskórnym lub podskórnym, dokładnym wstrzykiwaniu dwutlenku węgla. Gaz, który został podany w ten sposób ma możliwość równomiernego rozprowadzenia pod skórą. Dochodzi wtedy do rozszerzenia naczyń krwionośnych i dotlenienia tkanek. Metabolizm komórkowy jest wtedy prawidłowy.

Pod wpływem dwutlenku węgla stymulujemy procesy regeneracyjne i naprawcze w tkance. Toksyny są usunięte. Po zabiegu poprawie ulega napięcie oraz elastyczność skóry. Staje się ona zregenerowana, odżywiona i wygładzona. Cellulit jest w znacznym stopniu wyeliminowany.

Jeżeli chcemy, żeby efekty się utrzymały należy wykonać całą serię zabiegów. Najlepsze rezultaty są po 2 zabiegach w ciągu tygodnia.

Źródło: https://wypieczwymaluj.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here