Lanolina – w jakich preparatach znajdziemy te substancje

Przemysł kosmetyczny i farmaceutyczny wymaga stosowania substancji najwyższej jakości. Dzięki temu powstałe preparaty są nie tylko skuteczne, ale i w pełni bezpieczne dla konsumentów. Wśród szerokiej gamy surowców naturalnych znajdziemy także lanolinę. Co warto o niej wiedzieć?

Jak pozyskuje się lanolinę?

Lanolina to nic innego jak tłuszczopot wytwarzany przez zwierzęta posiadające wełnę. W przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym najbardziej popularna jest lanolina pozyskiwana z owiec. Tłuszczopot ten jest wytwarzany przez zwierzęta w sytuacji, gdy zostaną wystawione na niekorzystne warunki atmosferyczne. Lanolina to forma ochrony owiec przed siarczystymi mrozami oraz upałami. Pełni więc bardzo ważną rolę. W przemyśle natomiast stosuje się jej rozmaite warianty. Zanim jednak trafi do jakiejkolwiek branży, musi przejść przez proces obróbki. Lanolina zdjęta bezpośrednio ze zwierzęcia nie nadaje się do przemysłu. Podczas obróbki można ją oczyścić i odwodnić. W niektórych sytuacjach pozostawia się jednak trochę wody, gdyż taka postać jest niezbędna do produkcji. Czysta lanolina staje się składnikiem wielu kosmetyków, a w szczególności maści. Uwodniona natomiast jest dodawana do różnego rodzaju olejów i smarów.

Lanolina – co wiemy o jej odmianach?

Tak jak w przypadku innych surowców, tak i lanolina musi być wysokiej jakości. Producenci przykładają do tego ogromną wagę. Pomocne w tym zakresie okazują się certyfikaty jakości. Zawierają one wszelkie niezbędne informacje na temat lanoliny, co znacznie ułatwia pracę. Zasadniczo surowiec ten możemy podzielić na trzy rodzaje. Pierwszą wersją jest nieoczyszczona lanolina. Zdarza się nawet, że nie jest ona zdjęta z owczej wełny. Dwie kolejne natomiast są już oczyszczone i łatwo je odróżnić. Lanolina czysta jest bowiem kleista, bezwodna i gęsta. Żółtobrunatna barwa i alkoholowy zapach wyróżniają ją od wersji farmaceutycznej. Ta z kolei jest bezwonna i ma jaśniejszy kolor. Łatwo więc zauważyć zależność między stopniem oczyszczenia surowca a jego barwą. Lanolina to środek stosowany w celu łagodzenia podrażnień. Najczęściej zaleca się go niemowlakom w przypadku pieluszkowych odparzeń skóry. Mamy natomiast stosują ją do leczenia poranionych brodawek.

Lanolina – kto ja dystrybuuje?

Mało kto wie, że preparat z lanoliny można wykonać samodzielnie w warunkach domowych. Poza tym jest ona składnikiem wielu maści i preparatów kosmetycznych. Znajdziemy je zarówno w drogerii jak i aptece. Dziś firmy z branży przemysłowej mogą zamawiać tego rodzaju surowce praktycznie bez opuszczania biura. Dystrybutorzy posiadają bowiem strony internetowe, na których możemy znaleźć interesujące nas informacje. Jedna z nich jest dostępna na tej stronie https://oqema.pl/produkty/branza-kosmetyczna/surowce-dla-przemyslu-farmaceutycznego/. Wybierając ofertę dostawców warto zwrócić uwagę na posiadane certyfikaty. Może nam to pomóc w podjęciu decyzji. Dzięki temu zapewnimy sobie lanolinę wysokiej jakości, która nie wpłynie negatywnie na nasz produkt. Pamiętajmy więc, by zakupów dokonywać wyłącznie u sprawdzonych partnerów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here