domowe sposoby na kleszcze
fot. pixabay.com

Kleszcze to ogromne zagrożenie dla naszego zdrowia. Najgorsze jest to, że możemy je złapać dosłownie wszędzie, poza naszym domem! Nawet spacer po łące może się skończyć tym, że wrócimy z kleszczem do domu. Dlatego bardzo ważne jest to, by działać od razu, gdy tylko znajdziemy kleszcza! Istnieje wiele domowych sposobów na to, by się skutecznie pozbyć tego zagrożenia.

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/naturalne-sposoby-by-odstraszyc-kleszcze/

Kleszcze są niebezpieczne

Kleszcze są bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia. Mogą doprowadzić do kleszczowego zapalenia opon mózgowych, a także mogą roznosić na sobie różne choroby, które również stanowią zagrożenie dla naszego zdrowia!

Lepiej uważać i się zabezpieczyć przed kleszczami w skuteczny sposób. Zwłaszcza, że można na nie trafić dosłownie wszędzie, a mogą także przenosić na sobie wiele niebezpiecznych chorób, które będą stanowiły zagrożenie dla naszego zdrowia.

Domowe sposoby na kleszcze

Jednym ze sprawdzonych sposobów na kleszcze jest stosowanie odpowiednich ziół. Do grona tych ziół należy suszona lawenda, która odstrasza swoim zapachem kleszcze i nie tylko! Poza nią sprawdzi się również szałwia, która swoim gorzkawym smakiem działa odstraszająco na kleszcze, mięta pieprzowa również swoim świeżym aromatem odstrasza nieproszonych gości. Poza tym warto również używać rozmarynu, tymianku, melisy lekarskiej oraz eukaliptusa, które odstraszają kleszcze.

Olejki eteryczne również mają działanie odstraszające dla kleszczy. Rozcieńczone mogą je skutecznie odgonić, a wystarczy nałożyć je tylko na swoją skórę. Warto również używać czosnku, którego zapach zmieszany z zapachem naszego potu może skutecznie zniechęcić kleszcze do kontaktu z naszym ciałem.

Co ciekawe również maści rozgrzewające działają na kleszcze w sposób odstraszający. Mają one zazwyczaj w swoim składzie olejek eukaliptusowy, rozmarynowy, a także balsam peruwiański oraz kamforę. Pod wpływem ciepła ich zapach jest znacznie bardziej intensywny, co skutecznie zniechęci kleszcze do wbicia się w naszą skórę.

Przeczytaj też: http://kobiecosc.pl/co-zalozyc-na-pierwsza-randke/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here